KONST / Litografier / Färglitografi 12354052
nr 1235 4052
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Färglitografi, Felix Hatz (1904-1999), "Tingvalla Land". Signerad, numrerad 70/160. Motivet: ca 27x50 cm
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 februari 2019
kl 18:14:00
18/2 17:41:31